Bezpečný Internet

Zvrhlý vrah Novák kontaktoval děti i přes Internet

Miloslav Fuček

2013-02-14

Různé

Přečteno: 3644

Komentářů: 0


Před časem otřásla veřejností vražda devítiletého Jakuba. Jak se ukazuje, zvrhlík Novák, který je podezřelý z Jakubovy vraždy, se snažil kontaktovat děti i přes Internet. Naštěstí zřejmě neúspěšně. Oživeno z archívu z 11. 6. 2008


Případ otřesné vraždy devítiletého Jakuba Šimůnka je mimo jiné i varováním k větší obezřetnosti. Novák se dle dostupných informací snažil děti kontaktovat jak osobně, tak i přes Internet. Přes Internet se mu to zřejmě nepovedlo, zřejmě díky dostatečné obezřetnosti oslovených dětí. Některé děti, a mezi nima právě i Jakuba, ale oslovil přímo na hřišti, naproti domu, kde bydlel. Jakuba se mu podařilo nalákat na počítačové hry.

 

Vedle obezřetnosti při setkání s lidmi, která poznáte pouze přes Internet, je potřeba aby děti byly obezřetné i při setkání s dospělými lidmi v reálném světě, která dobře neznají. Neznamená to, že po každém oslovení je nutné se dát na útěk. Ale určitě by dítě nemělo jít s takovýmto člověkem, kterého dobře nezná, někam do ústraní, zvláště, pokud jej tam sám láká. Ani by se nemělo nechat nalákat si sednout k někomu neznámému do auta.

 

Osudná chyba byla, že šel Jakub s deviantem Novákem do pokoje jeho ubytovny, kde zůstali sami.Zvrhlý deviant jej tam potom, nikým nerušen, znásilnil. S lidmi, které neznáte, byste neměli odcházet nikam do ústraní. Na veřejnosti, jsou-li kolem jiní lidé, se s nimi můžete bavit většinou bez obav, ale nesdělujte jim žádné údaje důvěrnějšího charakteru o sobě ani svých kamarádech. Většinou se vás třeba budou ptát na cestu. Proto není potřeba propadat zbytečné panice. Podobně zvrhlých deviantů naštěstí není ve společnosti mnoho, ale bohužel jsou. Proto je potřeba obezřetnost.

 

Od neznámého člověka na sebe hlavně nenechte nikdy sahat, určitě ne na intimní místa. Samozřejmě, pokud třeba spadnete a někdo vám pomůže vstát, je to něco jiného. Ale i v tom případě by se vás měl dotýkat pouze na neintimních místech.

 

Své bezpečí určitě zvýšíte i tím, pokud budete na ulici hlavně s kamarády a jen minimálně se toulat po ulicích sami. Větší skupince dětí hrozí v tomto případě menší nebezpečí, než osamocenému dítěti. Už proto, že je-li dětí více, má člověk s nedobrými úmysly obavy z jejich svědectví. Lépe jej dokáží popsat a lépe se samozřejmě dokáží v případě potřeby i ubránit případnému násilí.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2013-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
30.05.2024